Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Ewaluacja zewnętrzna

W dniach 08-09 i11 czerwca 2015 r. w naszej szkole została przeprowadzona ewaluacja zewnętrzna w dniu 22 czerwca 2015 r. został opublikowany raport na stronie www.npseo.pl.

Zobacz raport >>>

Wycieczka do Warszawy

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły pojechali na dwudniową wycieczkę do Warszawy (20 i 21 maja). Podczas wycieczki zwiedzali Starówkę, Zamek Królewski, Sejm oraz Pałac Kultury i Nauki, gdzie z tarasu widokowego mogli podziwiać panoramę stolicy. Drugiego dnia uczniowie podziwiali Łazienki Królewskie, Muzeum PRL, Stadion Legii oraz Pałac w Wilanowie.

18 maja 2015 roku odbył się w naszej szkole spektakl pt. "Dziwne przygody Koziołka Niematołka". Scenariusz, scenografię i przedstawienie przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza Bożeny Głogowskiej. Spektakl wystawiono z okazji majowych Dni Książki.

Konstytucja 3 Maja

30 kwietnia 2015 roku klasa czwarta wraz z dziewczynkami Magdą i Kasią z klasy szóstej przygotowała akademię z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja. Nad całością występu czuwała pani Katarzyna Morawska.

Na wesoło i ludowo w Wilkowej

26 stycznia 2015 roku dzieci z oddziału przedszkolnego zorganizowały spotkanie
z okazji Święta Babci i Dziadka. Przedszkolaki prezentowały swoje talenty aktorskie, recytatorskie i taneczne pod hasłem "Na wesoło, na ludowo". Młodzi artyści z wielkim zaangażowaniem odgrywali swoje role i nagradzani byli gromkimi brawami. Po występach dzieci wręczyły zaproszonym gościom własnoręcznie wykonane upominki - kwiaty
i krawaty wykonane w ludowym charakterze. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Wszystkim Babciom i Dziadkom serdecznie dziękujemy za przybycie, a rodzicom za zaangażowanie podczas przygotowania uroczystości.

Izabela Nowak

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również dzieci. Jasełka, które przygotowali uczniowie klasy II i III pod czujnym okiem pań Ewy Podsiadłej i Stanisławy Świerk wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Dzieci w pięknych strojach występowały przed zaproszonymi gośćmi, rodzicami, nauczycielami, pracownikami szkoły i kolegami szkolnymi.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, aniołów, gwiazdeczek, górali itp. przeplatane były kolędami i pastorałkami w wykonaniu szkolnego chóru pod opieką pani Moniki Pyrz. Gra małych aktorów była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. Dzięki tym miłym akcentom wszyscy poczuli już klimat najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Święto Niepodległości

10 listopada 2014r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy czwartej i szóstej pod kierunkiem pań Barbary Siepki
i Moniki Pyrz przygotowali występ, który był doskonałą lekcją historii

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

29 października 2014r. odbyła się uroczystość "Ślubowania kl. I". W poczet uczniów PSP w Wilkowej zostało przyjętych ośmioro dzieci:

1. Zuzanna Brzoza

2. Natalia Bolon

3. Jakub Czerwiec

4. Norbert Grudzień

5 .Agnieszka Godos

6. Karolina Nasternak

7. Karol Witek

8. Wiktoria Złotnik

Główni bohaterowie tej uroczystości zaprezentowali część artystyczną, w trakcie której mogli się popisać piękną deklamacją, śpiewem i tańcem "Jesiennej poleczki". Następnie pokazali humorystyczną inscenizację p.t. "Jesień". Nagrodzeni burzliwymi oklaskami przystąpili do aktu ślubowania. Pani dyrektor B. Strzępek pasowała ich na uczniów PSP w Wilkowej i wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz słodkie "co-nieco". Podziękowała za przygotowanie pięknego występu i złożyła dzieciom serdeczne życzenia. Do życzeń dołączył się Samorząd Szkolny, który obdarował młodszych kolegów miłym słowem i upominkami. Rodzice wręczyli pociechom "rogi obfitości", a małe rączki pierwszaków nie mogły pomieścić wszystkich podarków. Gościnne mamy poczęstowały całą szkolną społeczność wspaniałymi wypiekami. Całą uroczystość zorganizowała wych. pani G. Żak

13 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zaproszeni goście, pracownicy szkoły, rodzice i dzieci obejrzeli przedstawienie w wykonaniu uczniów. Słuchaliśmy wierszy i piosenek o pracy nauczycieli oraz obejrzeliśmy skecze z życia szkolnego. Na koniec były serdeczne życzenia oraz kwiaty. Przedstawienie przygotowali uczniowie pod kierunkiem pań: Katarzyny Morawskiej i Stanisławy Świerk.

Wyjazd do Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi

.6 października uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Rzędowie. Na terenie zakładu mieści się Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej gdzie pani Małgorzata Zabdyr przeprowadziła z dziećmi warsztaty na temat segregacji odpadów, podczas których dzieci praktycznie nauczyły się segregować śmieci. Następnie pod kierunkiem pani Niny Wielgus uczniowie zwiedzili zakład, sprzęt i wyposażenie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania zakładu. Każdy uczestnik otrzymał Certyfikat ukończenia Warsztatów Ekologicznych w Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej w zakresie prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi. Podczas wycieczki pamiątkowe zdjęcia robiła nam pani Małgorzata Osińska-Maruszewska.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

W dniu 1 września 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Wilkowej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015.