Rok szkolny 2022/2023

07.12.2022r. MIKOŁAJKI W EUROPEJSKIM CENTRUM BAJKI

Tego dnia przedszkolaki oraz uczniowie klas 1 i 3 wraz z opiekunami odwiedzili Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. Obejrzeli tam spektakl p.t.: ,,Mała Syrenka", wzięli udział w ,,Wybuchowych warsztatach" oraz spotkali się, tym razem nie z Koziołkiem Matołkiem, a z Mikołajem. To było bardzo miłe i radośnie wyczekiwane spotkanie. Każdy otrzymał prezent, a Mikołaj i jego pomocnicy otrzymali od dzieci piękna piosenkę.

zobacz zdjęcia >>>

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Drukarka 3D

więcej>>>

 

Prezentowane wyposażenie zostało zakupione dzięki udziałowi PSP w Wilkowej w programie Laboratoria Przyszłości

 

Mikrofon kierunkowy z akcesoriami, gimbal, zestaw mikrofonów bezprzewodowych, mixer z okablowaniem, zestaw kolumn aktywnych, statywy kolumnowe. Nagłośnienie to nowoczesny sprzęt, który był wykorzystywany do organizacji imprez i uroczystości szkolnych, prezentacji talentów, dokumentowania życia szkoły (Dzień Chłopaka - dyskoteka, Dzień Edukacji Narodowej, ślubowanie klasy I, Święto Niepodległości, Festiwal Dobrego Humoru, zabawa andrzejkowa).

#Laboratoria Przyszłości to wsparcie finansowe dla szkół podstawowych na nowoczesny sprzęt bez konieczności wkładu własnego! Dowiedz się więcej na www.gov.pl/laboratoria

 

ZABAWA ANDRZEJKOWA 

Korzystając z kolejnej okazji do dobrej zabawy Samorząd Uczniowski zorganizował Andrzejki, które odbyły się 24 listopada 2022r. O piękną dekorację oraz muzykę taneczną zadbali uczniowie klasy VIII.

więcej>>>

zobacz zdjęcia >>>

 

SZKOŁA DO HYMNU

10 listopada 2022r., o symbolicznej godzinie 11.11 na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni i rodzice, by wspólnie odśpiewać ,,Mazurka Dąbrowskiego". Po hymnie obejrzeliśmy wzruszającą inscenizację p.t.: ,,Pisk białego orła" w wykonaniu trzecioklasistów, wysłuchaliśmy wielu wspaniałych, patriotycznych pieśni legionowych, żołnierskich w wykonaniu chóru szkolnego i solistów.

więcej>>>

zobacz zdjęcia >>>

WITAJCIE W SZKOLE PIERWSZAKI!

Ten wielki dzień nastąpił w PSP w Wilkowej 27 października 2022 roku. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej stawili się uczniowie klas pierwszych - odświętnie ubrani, podekscytowani i gotowi do uczestnictwa w jakże ważnej w ich życiu ceremonii pasowania.

więcej>>>

zobacz zdjęcia >>>

DZIEŃ UŚMIECHU

w Publicznej Szkole Podstawowej w Wilkowej

W dniu 22 października 2022 r. jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Dzień Uśmiechu. Celem tego dnia było przypomnienie i uświadomienie sobie, że warto być życzliwym i pomocnym każdego dnia ponieważ uśmiechem możemy uszczęśliwić innych. Święto to jest obchodzone od 1999r., a jego twórcą jest Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buźki.

więcej>>>

zobacz zdjęcia >>>

,, Edukacja to najpotężniejsza broń

jakiej możesz użyć, aby zmieniać świat"

Nelson Mandela

13 października 2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Wilkowej odbyło sie uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W spotkaniu brali udział nauczyciele, pracownicy obsługi, emerytowani pracownicy naszej szkoły, rodzice i uczniowie.

więcej>>>

zobacz zdjęcia >>>

DZIEŃ CHŁOPAKA 

29.09.2022R. Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki.

więcej>>>

zobacz zdjęcia >>>

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

1 września 2022 roku /czwartek/

zobacz zdjęcia >>>

Program Labolatoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech. Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności z różnych dziedzin nauki wśród dzieci i młodzieży

więcej>>>