W Publicznej Szkole Podstawowej w Wilkowej realizowano projekt
w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 uchwalonego przez Radę Ministrów

Warsztaty profilaktyczne "Bezpieczni na drodze" i "Uzależnienia"

W ramach działań psychologa i pedagoga szkolnego w dniu 5.10. 2023 r. w szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów. Zajęcia zostały zorganizowane we współpracy z dzielnicowym Panem Marcinem Kwietniem z Komendy Policji w Połańcu.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Ogłoszenie więcej>>>

23 czerwca uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

zobacz wideo >>>

W Magicznych Ogrodach

7 czerwca 2023 r. odbyła się wycieczka przedszkolaków i najmłodszych uczniów PSP w Wilkowej do Magicznych Ogrodów

,,Tu wszędzie jest moja ojczyzna"

30 maja 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Wilkowej uroczyście obchodziliśmy Szkolne Święto Książki oraz Dzień Dziecka.

zobacz wideo >> zobacz wideo >>>zobacz wideo >>> zobacz wideo >>>

Wycieczka do Podkarpackiego Centrum Nauki w Jasionce koło Rzeszowa

18 maja 2023 r. uczennice i uczniowie klas IV - VII Publicznej Szkoły Podstawowej w Wilkowej pojechali na wycieczkę do Podkarpackiego Centrum Nauki w Jasionce koło Rzeszowa.

KONSTYTUCJA 3 MAJA

Z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja w Publicznej Szkole Podstawowej w Wilkowej dnia 24 kwietnia 2023r. odbyła się uroczysta akademia. Brali w niej udział uczniowie klas: V, VI, VII i VIII. Młodzi aktorzy swoje role grali w kostiumach z epoki Sejmu Wielkiego.

zobacz wideo >>>

80 ROCZNICA POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

W 1940 roku w Warszawie naziści zorganizowali największe w Polsce getto dla ludności żydowskiej. Wiosną 1943 r. rozpoczęto jego całkowitą likwidację i eksterminację jego mieszkańców. 19 kwietnia 1943 r. wojsko okupanta otoczyło teren getta.

19 kwietnia 2023r., uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wilkowej bardzo aktywnie włączyli się w akcję "Żonkil".

ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI

18 kwietnia uczniowie i pedagodzy Publicznej Szkoły Podstawowej w Wilkowej uroczyście obchodzili 1057 rocznicę przyjęcia przez Polskę chrztu.

FINALISTA W KONKURSIE Z CHEMII

07.12.2022r. MIKOŁAJKI W EUROPEJSKIM CENTRUM BAJKI

Tego dnia przedszkolaki oraz uczniowie klas 1 i 3 wraz z opiekunami odwiedzili Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. Obejrzeli tam spektakl p.t.: ,,Mała Syrenka", wzięli udział w ,,Wybuchowych warsztatach" oraz spotkali się, tym razem nie z Koziołkiem Matołkiem, a z Mikołajem. To było bardzo miłe i radośnie wyczekiwane spotkanie. Każdy otrzymał prezent, a Mikołaj i jego pomocnicy otrzymali od dzieci piękna piosenkę.

Drukarka 3D

Prezentowane wyposażenie zostało zakupione dzięki udziałowi PSP w Wilkowej w programie Laboratoria Przyszłości

Mikrofon kierunkowy z akcesoriami, gimbal, zestaw mikrofonów bezprzewodowych, mixer z okablowaniem, zestaw kolumn aktywnych, statywy kolumnowe. Nagłośnienie to nowoczesny sprzęt, który był wykorzystywany do organizacji imprez i uroczystości szkolnych, prezentacji talentów, dokumentowania życia szkoły (Dzień Chłopaka - dyskoteka, Dzień Edukacji Narodowej, ślubowanie klasy I, Święto Niepodległości, Festiwal Dobrego Humoru, zabawa andrzejkowa).

#Laboratoria Przyszłości to wsparcie finansowe dla szkół podstawowych na nowoczesny sprzęt bez konieczności wkładu własnego! Dowiedz się więcej na www.gov.pl/laboratoria

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Korzystając z kolejnej okazji do dobrej zabawy Samorząd Uczniowski zorganizował Andrzejki, które odbyły się 24 listopada 2022r. O piękną dekorację oraz muzykę taneczną zadbali uczniowie klasy VIII.

SZKOŁA DO HYMNU

10 listopada 2022r., o symbolicznej godzinie 11.11 na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni i rodzice, by wspólnie odśpiewać ,,Mazurka Dąbrowskiego". Po hymnie obejrzeliśmy wzruszającą inscenizację p.t.: ,,Pisk białego orła" w wykonaniu trzecioklasistów, wysłuchaliśmy wielu wspaniałych, patriotycznych pieśni legionowych, żołnierskich w wykonaniu chóru szkolnego i solistów.

zobacz zdjęcia >>>

WITAJCIE W SZKOLE PIERWSZAKI!

Ten wielki dzień nastąpił w PSP w Wilkowej 27 października 2022 roku. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej stawili się uczniowie klas pierwszych - odświętnie ubrani, podekscytowani i gotowi do uczestnictwa w jakże ważnej w ich życiu ceremonii pasowania.

DZIEŃ UŚMIECHU

w Publicznej Szkole Podstawowej w Wilkowej

W dniu 22 października 2022 r. jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Dzień Uśmiechu. Celem tego dnia było przypomnienie i uświadomienie sobie, że warto być życzliwym i pomocnym każdego dnia ponieważ uśmiechem możemy uszczęśliwić innych. Święto to jest obchodzone od 1999r., a jego twórcą jest Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buźki.

,, Edukacja to najpotężniejsza broń

jakiej możesz użyć, aby zmieniać świat"

Nelson Mandela

13 października 2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Wilkowej odbyło sie uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W spotkaniu brali udział nauczyciele, pracownicy obsługi, emerytowani pracownicy naszej szkoły, rodzice i uczniowie.

DZIEŃ CHŁOPAKA

29.09.2022R. Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

1 września 2022 roku /czwartek/

zobacz zdjęcia >>>

Program Labolatoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech. Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności z różnych dziedzin nauki wśród dzieci i młodzieży