21.12.2012r. - w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia zostały wystawione w naszej szkole Jasełka. Przedstawienie zostało przygotowane i zaprezentowane przez uczniów z klas I, II i III, pod kierunkiem pani Grażyny Żak. Spektakl dostarczył widzom wielu niezapomnianych wrażeń. Bogata sceneria stworzyła tło do scen wzruszających, zabawnych, a nawet nieco strasznych, jak to w Jasełkach bywa... . Chór aniołów ,, z włosy złotymi, skrzydły białymi" swym pięknym śpiewem towarzyszył kolejnemu misterium przyjścia Jezusa na świat. A oto obsada: Maryja - Eliza Wnuk (kl.II), Józef - Karol Strzępek (kl.II), Anioł Gabriel - Wiktoria Skrzypek (kl.II), Herod - Jakub Godos (kl.II), Herodowa i Anioł Młodszy - Aleksandra Nalepa (kl.II), Dworzanin - Marek Witek (kl.II), Kobieta i Anioł - Justyna Godzwon (kl.II), Trzej Królowie (kl.I) - Tomasz Stępień (Kacper), Oliwier Ślęzak (Melchior), Mateusz Nasternak (Baltazar), Pasterze - Jakub Pazur (kl.I), Marcin Godzwon (kl.I) i Wojciech Kępiński (kl.III), Starszy Anioł - Wiktoria Górniak (kl.III), Chór Aniołów - Katarzyna Majczak (kl. V), Wiktoria Kobos (kl. V), Magdalena Złotnik (kl. V), Paulina Chyla (kl. I), Martyna Macias (kl. I), Malwina Maruszewska (kl. I), Diabeł - Paweł Motwicki (kl.III), Śmierć - Dawid Jakubik(kl. III). W niewdzięczną rolę Gospodarza, który nie przyjął Maryi i Józefa na nocleg wcielił się pan Marcin Reczek.
Po Jasełkach wystąpił chór szkolny LEGATO, prowadzony przez panią Monikę Pyrz, który wykonał cztery kolędy. Uczniowie klasy V w przebraniu kolędników powitali wszystkich zebranych piosenką świąteczną i ciepłymi życzeniami. Pani dyrektor szkoły Bogusława Strzępek podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości i złożyła wszystkim gościom - przedstawicielom Urzędu Gminy w Łubnicach, emerytowanym i obecnym pracownikom, rodzicom i uczniom serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne. Do życzeń dołączyli się pani wójt Anna Grajko i ksiądz Krzysztof Serafin. Tradycyjnie uroczystość zakończono dzieleniem się opłatkiem.

Oprac. wych. kl. II mgr Grażyna Żak.