Dzień Babci i Dziadzi

7 lutego 2013 r. w PSP w Wilkowej odbyła się akademia z okazji wyjątkowego święta - Święta Babci i Dziadka. Ten dzień obchodzony jest w przedszkolu bardzo uroczyście. Najmłodsi wychowankowie naszej szkoły - zrzeszeni w grupie "Supełki" -przygotowali dla swoich bliskich piękny program artystyczny. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przybycie gości, aby przywitać ich ciepło i serdecznie, wręczając wykonane przez siebie laurki. W pierwszej części programu mali artyści wystąpili w strojach galowych. Z przejęciem prezentowali wiersze, piosenki oraz tańce do muzyki klasycznej. Za swój występ młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Rodzice dołożyli wielu starań, aby umilić gościom pobyt w naszej szkole przygotowując pyszny poczęstunek. Podczas wspólnego śpiewu "Sto lat" wniesiono na scenę okazały tort. Druga część programu artystycznego była niespodzianką dla dziadków. Na scenie ponownie pojawiły się dzieci przebrane za zwierzątka i skrzaty leśne z inscenizacją "Idzie zima, chudy nie przetrzyma". Na zakończenie pani dyrektor Bogusława Strzępek złożyła życzenia przybyłym gościom i zachęciła do wspólnej zabawy. Wnuczęta zaprosiły babcie i dziadków do tańca. Był również czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków oraz ich bliskich.

Autor artykułu: Izabela Nowak