Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

24 czerwca 2022 roku uroczyście zakończyliśmy kolejny rok szkolny..

Wszystkim życzymy miłego odpoczynku .

zobacz zdjęcia >>>

FESTYN RODZINNY ,,MAMA, TATA I JA"

15 czerwca 2022r. odbył się nasz tradycyjny festyn rodzinny, podczas którego obchodzony jest Dzień Mamy, Dzień Taty i Dzień Dziecka.

II HUFCOWY PRZEGLĄD PIOSENKI HARCERSKIEJ
I TURYSTYCZNEJ

10.06.2022r. odbył się w Łubnicach przegląd piosenki harcerskiej

W GOŚCINIE U CZERWONEGO KAPTURKA W POŁAŃCU

Korzystając z zaproszenia nauczycieli połanieckiego przedszkola, 2 czerwca wybraliśmy się do Centrum Kultury w Połańcu, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie "Czerwony Kapturek", wystawiane z okazji Dnia Dziecka.

Dzień Dziecka w naszej szkole

Zgodnie z propozycją uczniów starszych klas, Dzień Dziecka stał się w tym roku Dniem Bez Plecaka. Najpierw wylosowano kolory ubrań, w których trzeba było przyjść do szkoły. Oprócz stroju w wylosowanej barwie należało przynieść podręczniki, zeszyty i przybory szkolne w nietypowym naczyniu, bądź opakowaniu.

ROKSANA NOWAK I WIKTORIA ZŁOTNIK FINALISTKAMI

OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY CHEMICZNEJ UJ!

W tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy Chemicznej z Wydziałem Chemii UJ uczennice klasy VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Wilkowej- Roksana Nowak i Wiktoria Złotnik uzyskały tytuł finalistek.

zobacz zdjęcia >>>

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2022 rozstrzygnięty!

Miło nam poinformować, że znane są już wyniki konkursu "Kangur Matematyczny 2022".

Wycieczka do Sandomierza

18 maja 2022r. odbyła się wycieczka klas 2 i 3 szkoły w Wilkowej do Sandomierza. Zwiedzanie Królewskiego Miasta rozpoczęliśmy od Zamku Sandomierskiego. Następnie zwiedziliśmy gotycką Katedrę pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny, w której znajdują się arcydzieła sztuki malarskiej i rzeźbiarskiej wielu epok historycznych. Kolejnym punktem programu był Dom Długosza oraz Collegium Gostomianum - jedna z najstarszych szkół świeckich w Polsce. Dotarliśmy na Rynek, otaczany przez 31 kamienic. W jednej z nich zwiedziliśmy galerię ,,Świat Ojca Mateusza".

zobacz zdjęcia >>>

,,Świat jest jak książka."

- św. Augustyn

Kornel Makuszyński powiedział: ,,Gdzie nie ma książki, tam w życiu człowieka czyni się zła pustka, której niczym wypełnić nie można(.). Człowiek więdnie bez dobrej książki, jak więdnie kwiat bez słońca.".

Wycieczka do Krakowa

W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. "Poznaj Polskę" Publiczna Szkoła Podstawowa w Wilkowej otrzymała dofinansowanie jednodniowej wycieczki do Krakowa. Zgodnie z założeniami przedsięwzięcia uczniowie podczas wycieczki mogli praktycznie odkrywać ślady historii, poznawać Polskę, jej środowisko, tradycje, zabytki kultury
i osiągnięcia polskiej nauki. Wycieczka odbyła się 26 kwietnia 2022 r.

SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ POD HASŁEM

,,MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą
w OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ POD HASŁEM ,,MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM''

zobacz zdjęcia >>>

Wycieczka do Buska - Zdroju.

W marcu 2022 r. młodsi uczniowie i przedszkolaki z opiekunami udali się do Powiatowej Straży Pożarnej w Busku - Zdroju.

LAUR ZWYCIĘSTWA W KONKURSIE Z CHEMII

Z dumą informujemy, że uczennice klasy ósmej: Roksana Nowak
i Wiktoria Złotnik zostały laureatkami III Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii.

,,Spotkanie z kolędą."

"Patrzmy w gwiazdę betlejemską, żeby oczy nasze nabrały blasku, żeby nabrały jej światła. Przyjdźmy do żłóbka Jezusa, żeby ręce nasze się ogrzały.

Śpiewajmy kolędy, żeby serca nasze odtajały, żeby stały się bardziej wrażliwe na wszystko, co wokół nas."

Ks. M. Maliński

kolęda1/ kolęda2/ kolęda3/kolęda4/ kolęda5/ kolęda6/

MIKOŁAJKI W YUPI PARKU

6 grudnia to dzień, na który czekają wszystkie dzieci. Dzień spotkania z Mikołajem, pomocnikiem ulubionego świętego. Przedszkolaki i uczniowie klasy II, III i IV wraz z opiekunami spędzili go w parku zabaw i rozrywki YUPI PARK w Tarnobrzegu. Ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnie, labirynty, kąciki zabaw tematycznych, no i oczywiście Mikołaj z workiem pełnym prezentów - w miejscu tak pełnym atrakcji nie było czasu na nudę. Chętnie tu kiedyś wrócimy!

Grażyna Żak

Śpiewamy dla Niepodległej

Pieśni i piosenki o tematyce wojskowej i wojennej powstawały w różnych okresach historii Polski i były związane z wydarzeniami ważnymi dla polskiego narodu. W sposób poważny lub żartobliwy opowiadały o losach i waleczności żołnierzy, wysławiały bohaterów, wodzów i przywódców powstań, wyrażały sprzeciw wobec zaborców i okupantów, podtrzymywały patriotyzm i nadzieję na odzyskanie niepodległości.

Dzień Uśmiechu

07października 2021

W dniu 07 października 2021 r. po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Uśmiechu. Jest to dzień, którego celem jest uświadomienie i przypomnienie, że uśmiech nic nie kosztuje i warto być życzliwym i pomocnym na co dzień.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

1 września 2021 roku /środa/

•  8.00 Msza Święta w kaplicy w Wilkowej

•  9.00 Rozpoczęcie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej
w Wilkowej

Do budynku szkolnego uczniowie wchodzą pod opieką wychowawców, wyjątek stanowią uczniowie klas 0 i IV, którzy na teren szkoły wchodzą
z rodzicami.

Pozostałych rodziców /prawnych opiekunów/ proszę o pozostanie przed budynkiem szkoły.