Rok szkolny 2020/2021

Klasa ósma żegna szkołę podstawową

Rok szkolny 2020/2021 PSP w Wilkowej w pigułce

Wycieczka do Sydzyny

Warsztaty integracyjne

14 czerwca 2021 r. odbyły się warsztaty profilaktyczne INTEGRACYJNE - prowadzone przez psychologów: panią Katarzynę Banaś i panią Annę Drygatę. Zajęcia prowadzone były w dwóch grupach wiekowych: 0-3 i 4-8. Młodsi uczniowie mieli możliwość wspólnej zabawy ruchowej i tańca na sali gimnastycznej oraz puszczania ogromnych baniek na powietrzu. Starsi mogli porozmawiać o swoich pasjach i zainteresowaniach, a następnie wziąć udział w ruchowej zabawie integrującej zespół. Na koniec spotkania odbyło się losowanie nagród.

Tegoroczny Dzień Dziecka upłynął w naszej szkole w duchu sportowej rywalizacji.

Pożegnanie zimy

Ślubowanie kl I

,,Zaprzyjaźnić się z książkami, dumą swojej szkoły być, ze wszystkimi pierwszakami ślubujemy dziś! Uczniem być, to ważna sprawa i otwierać wiedzy drzwi, uczyć się, by świat poznawać, ślubujemy dziś!" (sł. Adam Skorupka)

6 maja 2021r. odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Wilkowej dzieci z 1 klasy. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w wioskę smerfów. Trzy Smerfetki (Magdalena Mazanka, Karolina Brzoza, Nikola Górniak), Ważniak (Dawid Kozłowski), Pracuś (Bartłomiej Telka), Osiłek (Brajan Mnich), Śpioch (Jakub Grudzień) i wiecznie niezadowolony Maruda (Wiktor Irla) zaprosili nas do swojej krainy, aby pokazać, jak żyją, pracują, śpiewają, tańczą, bawią się oraz smerfują. Wioską dowodził oczywiście Papa Smerf (Julia Górniak z 3 klasy).

Walentynki

Dzień walentynek na szczęście można było obchodzić w szkole. Dla każdej z młodszych klas oraz grupy przedszkolnej był to dzień przebieranek, tańców i przekazywania sobie dowodów sympatii w postaci własnoręcznie wykonanych upominków.

Zobacz zdjęcia >>

,,MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK"

Wspólne zabawy na śniegu

Ale było radości......

Wartsztaty KRUS

We wrześniu 2020r. odbyły się warsztaty dla uczniów klas 1-3 naszej szkoły, prowadzone przez przedstawicieli KRUS. Na boisku szkolnym dzieci rozwiązywały zagadki i łamigłówki związane z życiem na wsi i pracą rolnika. Uczestnicy zabawy musieli wykazać się świetną znajomością maszyn i różnorakiego sprzętu rolniczego. Zadania były ciekawe i niełatwe. Wszystkie dzieci otrzymały upominki.

Narodowy Spis Powszechny

Oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych powiatu staszowskiego na rok szkolny 2021/2022

Zawieszenie pracy stacjonarnej przedszkoli do 11 kwietnia.

Do 11 kwietnia ograniczona zostanie praca stacjonarna przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju i konieczność zahamowania pandemii konieczne jest wprowadzenie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych

Przerwa Świąteczna od 01.04 do 06.04.2021

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych
składamy najserdeczniejsze życzenia:
dużo zdrowia, radości, smacznego jajka,
mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego słońca
życzą Dyrektor i Pracownicy PSP w Wilkowej.

Uwaga

Od 22 marca do 11 kwietnia 2021 r. naukę w trybie zdalnym bedą realizowali uczniowie wszystkich klas (I - VIII) szkoły podstawowej.

Oddział przedszkolny pracuje stacjonarnie w szkole na dotychczasowych zasadach.

Rekrutacja do przedszkola

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego będzie trwała od początku marca do końca kwietnia br.

Karta zgloszenia dziecka do oddzialu przedszkolnego

Procedury zasad rekrutacji

Życzenia i kolęda od naszych przedszkolaków

kolęda / życzenia / prezentacja

Zmiany w organizacji pracy szkoły od 26 października 2020 r.

W dniach od 26 października do 8 listopada 2020 r. uczniowie klas IV - VIII przechodzą na nauczanie zdalne. Zajęcia dydaktyczne będą prowadzone za pomocą komunikatorów internetowych w godz. 7.30 do 13.30. zgodnie
z obowiązującym planem zajęć.

Nauka dla dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas I - III pozostaje bez zmian i będzie odbywać się w szkole.

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

Procedury bezpieczeństwa