Rok szkolny 2018/2019

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Zobacz zdjęcia >>>

Rok szkolny 2017/2018

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Zobacz zdjęcia >>>

Dzień Mamy w przedszkolu w Wilkowej

Zobacz zdjęcia >>>

Puchar został w Wilkowej

W dniu 28 maja 2018 roku w Publicznej Szkolej Podstawowej w Wilkowej odbył się XXI Turniej Sportowo- Rekreacyjny o Puchar Wójta Gminy Łubnice. W rozgrywkach uczestniczyli uczniowie klas I - III ze wszystkich szkół z terenu gminy. Po zaciętej rywalizacji i rozegraniu 7 konkurencji sędziowie zawodów poznali wyniki klasyfikacji końcowej. Przyjeliśmy zasadę, że nie ma przegranych, a wszyscy są wygranymi, zgodnie z duchem sportu i zasady "fair play". Wspaniałe nagrody rzeczowe zostały dostarczone do szkół, natomiast dla wszystkich uczestniów przygotowane zostały złote medale i poczęstunek, a dodatkowo dla zwycięzscy całego turnieju okazały puchar. Zwycięzscą XXI Turnieju o Puchar Wójta została Publiczna Szkoła Podstawowa w Wilkowej, a już za rok okazja do rewanżu w szkole w Budziskach. Nagrody, medale oraz puchar wręczyła pani wójt Anna Grajko, która pogratulowała wszystkim zawodnikom sportowej rywalizacji.

Marcin Reczek

Zobacz zdjęcia >>>

Wycieczka do Krasiczyna

Krasiczyn to malownicza wieś położona wśród lasów, w zakolu rzeki San, niedaleko Przemyśla, przy trasie biegnącej w kierunku Bieszczad. Wioska znana jest głównie za sprawą przepięknego zamku i wspaniałego parku angielskiego, będącego zabytkiem światowej klasy.

Historia zamku w Krasiczynie sięga XVI wieku, kiedy to rodzina Krasickich wybudowała piękną rezydencję często nazywaną Perłą Renesansu. Dziś zamek jest udostępniony do zwiedzania, ponadto mieści się tutaj hotel.

24 maja 2018 r., w piękny czwartkowy dzień, uczniowie klas IV-VII Publicznej Szkoły Podstawowa w Wilkowej pod opieką pań: B. Siepki, B. Głogowskiej i M. Pyrz wyruszyli na wycieczkę do malowniczego Krasiczyna oraz położonych nieopodal Bolestraszyc .

Wczesnym rankiem wyruszyliśmy autokarem sprzed szkoły. Zapowiadał się bardzo ciepły dzień, a słońce już wychylało się zza horyzontu. Celowo wybraliśmy się w maju, aby skorzystać z pięknej pogody. Dotychczas byliśmy w wielu miejscach, ale wizyta w Krasiczynie zrobiła na nas duże wrażenie.

Pierwszym punktem wycieczki był piękny renesansowy krasiczyński zamek z XVI w. Najpierw podziwialiśmy arkadowy dziedziniec oraz malowidła ścienne na wewnętrznych ścianach murów. Ogromne wrażenie wywarły na nas cztery bajkowe baszty. Każda z nich posiada specjalny wygląd i nazwę: jest więc Baszta Boska, Papieska, Królewska i Szlachecka. Następnie zwiedzaliśmy komnaty zamkowe i weszliśmy do kaplicy mieszczącej się w jednej z baszt. Zeszliśmy także do krypty grobowej, która została sprofanowana w czasie wojny przez bolszewików. Na koniec udaliśmy się do sali tortur, gdzie czekały na nas "atrakcje" w postaci groźnych kościotrupów, pająków i nieprzyjemnych dla ucha pomrukiwań. Były one miłe tylko dla tych, którzy lubią się bać. Na szczęście spacer po dziedzińcu i otaczającym zamek parku trochę uspokoił emocje.

Drugim punktem naszej wyprawy był park i dwór w Bolestraszycach. To tutaj mieszkał i tworzył znany dziewiętnastowieczny malarz Piotr Michałowski. W arboretum czekał na nas przewodnik, z którym spacerowaliśmy ok. 2 godzin wśród przepięknych roślin, śpiewu ptaków i baraszkujących pomiędzy drzewami wiewiórek. Uwagę wszystkich zwiedzających przykuły wiekowe drzewa, ogromne lilie wodne, żółwie, a także wiklinowe i drewniane ozdoby. Czas w ogrodzie w Bolestraszycach upłynął bardzo przyjemnie, jednak szybko. Wrażeniami z wycieczki mogliśmy się podzielić piekąc kiełbaski przy ognisku zorganizowanym w parku

To był naprawdę wspaniały czas. Wszyscy w doskonałych humorach, wróciliśmy do szkoły. Wspólnie spędzony dzień na pewno pozwolił lepiej się poznać i zintegrować. Mam nadzieję, że jeszcze uda nam się wyjechać na tak ciekawą wycieczkę...

Eliza Wnuk

Zobacz zdjęcia >>>

"Gdy pytasz mnie, czym Ojczyzna jest."

Dnia 07.03. w Szkole Podstawowej w Wilkowej odbyła się uroczysta akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klas II i III pod kierunkiem p. Ewy Podsiadłej przygotowali część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie.
Uroczystość tę zainicjowało odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna. Chór szkolny pod kierunkiem p. Moniki Pyrz wprowadził wspaniały nastrój, śpiewając piękne pieśni patriotyczne.

Swoim udziałem w Narodowym Święcie Konstytucji mieliśmy okazję zamanifestować uznanie dla twórców pierwszej
w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej, pisanej ustawy zasadniczej, która była wynikiem dążeń do naprawy stosunków Rzeczypospolitej. Była to również dobra okazja do pokazania naszym uczniom przywiązania do symboli narodowych i żywa lekcja historii.

Ewa Podsiadła

Zobacz zdjęcia >>>

,,KSIAŻKOWA KRAINA" W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W WILKOWEJ

18.05 2018 r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Święto Książki i Biblioteki. Uczniowie klas IV i VI pod kierunkiem pani Bożeny Głogowskiej przygotowali widowisko pt. ,,Książkowa Kraina". Widzowie mogli podziwiać piękne dekoracje, kostiumy wykonawców przygotowane przy wydatnej pomocy rodziców uczniów oraz popisy aktorskie i wokalne dzieci. Uczniowie przypomnieli sobie tytuły ulubionych baśni, bajek oraz innych utworów literackich. Występ zachęcał wszystkich do czytania i przypominał, że ,,sukces zaczyna się od czytania". Na koniec uroczystości pani dyrektor mgr Bogusława Strzępek podziękowała wszystkim za przygotowanie uroczystości i zachęciła do jeszcze większej aktywności czytelniczej.

Bożena Głogowska

Zobacz zdjęcia >>>

STUDENCI Z INDII Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE

17 stycznia 2018 r. mieliśmy przyjemność gościć dwóch studentów , którzy przyjechali do nas aż z Indii!!! Ishansh Gupta i Sparsh Chugh, studenci informatyki z uniwersytetu w Delphi, są wolontariuszami podróżującymi po świecie w ramach organizacji studenckiej AIESEC . Jest to największa na świecie organizacja prowadzona przez studentów, działająca nieprzerwanie  od 1948 roku. W chwili obecnej organizacja skupia ponad 80 000 członków w 118 krajach świata. W tym roku po raz pierwszy odwiedzili oni również naszą szkołę w Wilkowej. Ishansh i Sparsh prowadzili zajęcia z naszymi uczniami przybliżając im barwną kulturę oraz tradycje i zwyczaje Indii. Uczniowie mieli okazję posłuchać o najpiękniejszych miejscach z kraju naszych gości oraz fascynujących historiach z nimi związanych. Były łamańce językowe, nauka jogi i bardzo dużo śmiechu. Ishansh i Sparsh opowiedzieli nam również o swoich wrażeniach i doświadczeniach z podróży po Europie. To tutaj w Polsce po raz pierwszy w swoim życiu mieli okazję zobaczyć śnieg J oraz doświadczyć naszej słowiańskiej gościnności. Dla naszych uczniów była to natomiast wspaniała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych i uświadomienia sobie tego, jak ważna jest nauka języków obcych. Na pamiątkę każdy z uczniów otrzymał swoje imię wypisane w języku hindi. Nie obyło się też bez wspólnych zdjęć, które długo przypominać nam będą to niesamowite spotkanie.

Ewa Czerwiec

Zobacz zdjęcia >>>

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

MALI WILKOWIANIE z okazji Dnia Babci i Dziadka 27 stycznia br. zaprezentowali najpiękniejsze piosenki, przyśpiewki i tańce ludowe pochodzące z różnych regionów Polski. Seniorów, rodziców i uczniów przywitała kapela ludowa złożona ze wszystkich przedszkolaków, które w rytm lasowiaka zagrały na klawesach, talerzach i tamburynach. Dzieci odważnie i z radością pokazywały swoje umiejętności muzyczne i aktorskie, tworzyły zgrany zespół, a stroje i scenografia dodawały uroku całemu widowisku. Ulubioną piosenką dzieci stał się utwór "Hej, na krakowskim rynku." Wykonywały go z prawdziwym zapałem, a piosence towarzyszył taniec Lajkonika. Prawdziwą dawkę humoru podarowały inscenizacją wiersza "Piekła babka placek", gdzie niesforny dziadziuś nie tylko nie pomaga swojej żonce w pieczeniu ciasta ale przez swoje roztargnienie psuje całą pracę babci J . Wnuczęta obdarowały swych dziadków laurkami. Na koniec głos zabrała pani dyrektor Bogusława Strzępek, która złożyła gościom serdeczne życzenia. Po części artystycznej wszyscy udali się do świetlicy wiejskiej na wspaniały poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dzięki dzieciom, które dostarczyły tyle pozytywnych emocji, wzruszeń i radości, obchody Święta Babci i Dziadka pozostaną na długo w pamięci kochanych seniorów.

Izabela Nowak

Zobacz zdjęcia >>>

JASEŁKA

"Maleńka Miłość zbawi świat"

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu ludzi najważniejsze wydarzenie roku - okres radości, spokoju i harmonii. Jego korzenie, zwyczaje i tradycje znane nam dzisiaj, są bardzo stare. W tym szczególnym czasie obdarowujemy się prezentami, przystrajamy świąteczną choinkę, przygotowujemy świąteczną kolację wigilijną oraz bierzemy udział w pasterce. Słusznym stwierdzeniem jest, że święta Bożego Narodzenia są wyjątkowym przeżyciem.

Tradycją Publicznej Szkoły Podstawowej w Wilkowej są coroczne jasełka, przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Również w tym roku 21 grudnia 2017 r. o godz. 12 30 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: pani Dyrektor Bogusława Strzępek, pan Leszek Ziółek - sekretarz Gminy Łubnice, pani Zdzisława Witek - sołtys wsi Wilkowa, pan Wiesław Witek - radny gminy, proboszcz parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Beszowej ks. Krzysztof Serafin, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice.

Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Wiele wzruszeń i przeżyć dostarczyło przedstawienie jasełkowe, w którym młodzież klasy IV i VII zaprezentowała własną interpretację historii narodzin Jezusa Chrystusa. Sceny zaczerpnięte z Biblii zostały przeniesione do współczesności. Zgodnie z tradycją byli Maryja (Eliza Wnuk) i Józef (Karol Strzępek), którzy w noc narodzenia Maleńkiej Dzieciny szukali gospody i pomocy wśród ludzi sukcesu, sportowców, rozbawionej młodzieży i bezdomnych. Spektakl zawierał dialogi przeplatane nastrojowymi kolędami i pastorałkami. Dojrzały występ młodych aktorów zarówno wzruszał, jak i skłaniał do wielu refleksji. Został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami. Nad całością występu czuwały pani Barbara Siepka oraz pani Monika Pyrz.

Po widowisku pani Dyrektor Bogusława Strzępek złożyła wszystkim świąteczne życzenia, do których dołączyli się ks. Krzysztof Serafin, pan Leszek Ziółek oraz pan Wiesław Witek.

Następnie młodzież klas IV - VII wręczyła zaproszonym gościom wykonane przez siebie stroiki świąteczne.

Spotkanie wigilijne zakończyło się wspólnym łamaniem się opłatkiem oraz składaniem życzeń

Eliza Wnuk, uczennica kl.VI

Zobacz zdjęcia >>>

"Muzyka moja pasja"

Muzyka towarzyszy nam w życiu ciągle, praktycznie na każdym kroku, dlatego często zastanawiamy się, czym ona dla nas jest. Muzyka może być sposobem na życie, a także formą spędzania wolnego czasu, relaksu. Na pewno jest sztuką komponowaną przez artystów, lecz może ją także tworzyć każdy z nas. Niektórzy wręcz dodają, że muzyka jest dla nich wszystkim! A czym jest dla mnie? Na pewno nie wszystkim, bo piosenka nie przytuli mnie tak jak mama ani nie otrze łez. Muzyka jest na pewno moją pasją, którą rozwijam od najmłodszych lat. Pozwala wyrażać emocje, najskrytsze uczucia i pragnienia. Wyjątkowo zdefiniował kiedyś to pojęcie Ludwik Jerzy Kern, który powiedział: "Czym jest muzyka? Może po prostu niebem, z nutami zamiast gwiazd."

Bez muzyki nasze życie byłoby na pewno puste i monotonne, dlatego cieszę się, że mogę rozwijać swoje wokalne umiejętności także w szkole, do której uczęszczam, gdzie od dziesięciu lat działa chór "Legato". Nasz szkolny zespół wokalno - muzyczny zrzesza obecnie uczniów klas III - VII. Co roku przygotowujemy koncert kolęd i pastorałek, który uświetnia jasełka i spotkanie opłatkowe, a także koncert zatytułowany: "Muzyka łączy pokolenia" dedykowany naszym rodzicom z okazji Dnia Mamy i Dania Taty i obchodzony w naszej placówce podczas festynu rodzinnego.

W bieżącym roku szkolnym postanowiliśmy także zaprezentować nasze umiejętności wokalne podczas Konkursu Kolęd i Pastorałek organizowanego corocznie przez Centrum Kultury w Łubnicach. W części konkursowej zaśpiewaliśmy pastorałkę "Blask nad Judeą", natomiast poza konkursem zaprezentowaliśmy dwa utwory: "Wśród nocnej ciszy" przy akompaniamencie organów, na których grała moja koleżanka Karolina Nasternak z kl. IV, oraz utwór "Gdy Pan Jezus się narodził". W konkursie wywalczyliśmy nagrodę Grand Prix w kategorii zespół. W naszej kategorii wiekowej wystąpili także następujący uczniowie: Roksana Nowak z kl. IV, która również otrzymała nagrodę Grand Prix w kategorii wykonawca, a także Aleksandra Nalepa (kl. VII), Zuzanna Brzoza (kl. IV), Natalia Bolon (kl. IV). Sukcesem zakończyły się także występy moich młodszych koleżanek i kolegów, którzy wystąpili w kategorii klas 0-III. Nagrodę Grand Prix otrzymali: grupa "Supełki" z oddziału przedszkolnego, duet Amelia Kowalik i Julia Wydra (kl. II) oraz solistka Karolina Godos (kl. II). Na scenie zaprezentowali się również: Wiktoria Kowalik (kl. II), Zuzanna Kwiecień (kl. II), Patrycja Świerk (kl. III), Jessica Dąbrowski (kl. III), Vanessa Woś (kl. III), trio Nikola Pytko (kl. III), Patrycja Świerk (kl. III) i Roksana Nowak (kl. IV) z towarzyszeniem organów, na których grała Karolina Nasternak.

Pitagoras powiedział kiedyś, że: "Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów." Moim zdaniem jest to najpiękniejsza definicja tego słowa.

Róża Buczek, uczennica klasy V

CO Z TYM ŚWIĘTYM?

Wyobraźnia dzieci o Świętym Mikołaju nie zna granic. Wiele mitów na jego temat stworzyła popkultura i globalne koncerny handlowe. O tym, że zakrada się nocą przez komin i wsuwa prezenty pod poduszę słyszało każde dziecko. Przedszkolaki wysuwają różne teorie na temat tego, gdzie mieszka i jak wygląda Św. Mikołaj: "W zimie to wiadomo, a w lecie jak z reklamy Coca-Coli." Wystarczy jednak "sztuczna broda" albo "nie takie buty", by uznać Mikołaja za nieprawdziwego. Albo chudy Mikołaj też jest bardzo podejrzany. Jedno jest pewne - postać, o której mowa, wywołuje uśmiech na twarzach wszystkich dzieci, a temat związany z mikołajkami mógłby się ciągnąć bez końca, począwszy od listów, pomysłów na prezenty i marzeń o nich.

Jaka jest prawdziwa historia Św. Mikołaja? Dzieci z zaciekawieniem słuchają o biskupie z Miry, który pomagał potrzebującym, a przez swoje cudowne uczynki został beatyfikowany. Święty Mikołaj - biskup, orędownik biednych, patron marynarzy. Warto rozwiać wszelkie wątpliwości i zapewnić maluchy, że istniał naprawdę i czynił wiele dobrego. Chwila refleksji o tym co ważne w obchodzeniu dnia św. Mikołaja pozwala przypomnieć najmłodszym o niesieniu radości innym, o szczęściu dzielenia się tym, co sami posiadamy, o byciu dobrym dla innych bezinteresownie z potrzeby serca za przykładem Świętego Mikołaja:).

Izabela Nowak

ODKRYWAMY TAJEMNICE KOSMOSU

Dzieci i młodzież są bardzo ciekawi świata i ciągle zadają pytania związane z otaczającą nas rzeczywistością. Jeden z najbardziej interesujących ich tematów dotyczy wiedzy astronomicznej, dlatego zorganizowaliśmy uczniom naszej szkoły nietypową podróż w przestrzeń międzyplanetarną.

1 grudnia 2017 roku zawitało do PSP w Wilkowej mobilne Planetarium Astronomiczne QUASAR. W sali gimnastycznej została przygotowana specjalna nadmuchiwana kopuła. Wewnątrz ogromnego półkulistego namiotu na ścianach planetarium multimedialny projektor "wyczarował" dla nas niesamowite obrazy z przestrzeni kosmicznej.

Pod rozłożoną czaszą namiotu sferycznego uczniowie, którzy wygodnie ułożyli się na przygotowanych do tego celu materacach i poduszkach, mogli podziwiać filmy popularnonaukowe na temat budowy i zjawisk Układu Słonecznego, a także zdjęcia przedstawiające gwiazdozbiory, planety, komety, galaktyki i inne obiekty astronomiczne. Pokaz został opatrzony ciekawym komentarzem, którego wszyscy słuchali w skupieniu.

Łącznie obejrzeliśmy aż cztery różne programy - każdy z nich został dostosowany do wieku widzów. Dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w seansie zatytułowanym "Ty też możesz zostać astronautą", dzięki któremu mogły wsiąść do rakiety i udać się w kosmos, by poznać planety Układu Słonecznego oraz gwiazdy, komety i asteroidy. Następnie
z przewodnikiem psiakiem wylądowały na Ziemi i doświadczyły najbardziej kosmicznych zjawisk na naszej planecie: upadku meteorytu, powstawania chmur, zaćmienia Słońca.
Dzieci uczęszczające do klas I-III zostały poszukiwaczami życia na poszczególnych planetach naszego układu i przekonały się, że warunki niezbędne do powstania życia występują tylko na Ziemi. Natomiast grupa uczniów z klas IV-V poznała "rodzinę Słońca", odbywając podróż po ośmiu planetach Układu Słonecznego. Miała także okazję przyglądnąć się innym ciałom niebieskim, takim jak: kometa czy asteroida. Seans zatytułowany "O obrotach i obiegach", który obejrzeli najstarsi uczniowie naszej szkoły, pozwolił im zrozumieć wszystkie zjawiska związane z ruchami ciał we Wszechświecie. Każdy program kończył się przeglądem nieba w symulatorze i ciekawostkami na temat gwiazdozbiorów oraz opowieściami na ich temat zaczerpniętymi
z mitologii.

Wszyscy byli zachwyceni niecodzienną wyprawą w kosmiczny świat i z zapartym tchem odkrywali kolejne tajemnice wszechświata. Największym zainteresowaniem cieszyły się piękne zdjęcia powierzchni sąsiadujących z nami planet, a także pierścieni Saturna oraz prezentacja poszczególnych gwiazdozbiorów zodiakalnych i ich mitologiczna historia. Niewątpliwie ta niecodzienna lekcji astronomii na długo zapadnie w pamięci naszych uczniów i przyczyni się do wzrostu zainteresowania naukami przyrodniczymi wśród naszych wychowanków.

Monika Pyrz

 

,,O DWÓCH TAKICH, CO UKRADLI KSIĘŻYC"

17 listopada 2017r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania I klasy. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego powitali zebranych na sali gimnastycznej nauczycieli, rodziców pierwszoklasistów, pracowników oraz uczniów i zaprosili do obejrzenia części artystycznej. Tym razem pierwszacy i wspierający ich koledzy z IV klasy zaprezentowali inscenizację pt. ,,O dwóch takich, co ukradli księżyc ". Pomysł na wystawienie tego właśnie spektaklu, opartego na motywach utworu Kornela Makuszyńskiego, nie był przypadkowy, ponieważ pierwsza klasa liczy tylko dwóch uczniów. Są to: Piotr Pyrz i Piotr Telka. Jacek i Placek, w których role wspaniale wcielili się obaj chłopcy, musieli pokonać wiele przeciwności i zawirowań wędrując po świecie i szukając krainy, w której nie trzeba się uczyć ani pracować. Na szczęście dość szybko zrozumieli, że taka kraina w ogóle nie istnieje. Wrócili do Zapiecka, zaczęli chodzić do szkoły
i pomagać matce.

,, Niech kot za piecem po dawnemu bajki mruczy, wiatr gwiżdże w sośnie.

Starsi pracują, a dzieciarnia niech się uczy, a gdy dorośnie.

Nie trzeba będzie aż księżyca z nieba kraść, żeby się prawdą najpiękniejsza stała baśń!"

Bohaterowie uroczystości oraz ich koledzy - czwartoklasiści, wykazali się dużym talentem aktorskim i komediowym. Po burzliwych oklaskach przystąpiono do części oficjalnej ślubowania. Odśpiewano hymn państwowy, po czym uczniowie I klasy złożyli uroczyste przyrzeczenie w obecności dyrektor szkoły pani Bogusławy Strzępek. Nastąpiło pasowanie na ucznia, wręczenie upominków od Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego i ogromnych
,, rogów obfitości" od wzruszonych rodziców.

Uroczystość zakończyła się dzieleniem ogromnego tortu i świętowaniem przyjęcia nowych uczniów do naszej szkoły.

Wychowawca I klasy - Grażyna Żak

Zobacz zdjęcia >>

WIZYTACJA KANONICZNA

27 października 2017r. gościliśmy w Wilkowej ks. biskupa Edwarda Frankowskiego, który odwiedził nas w ramach kanonicznej wizytacji parafii Beszowa. Była to druga wizyta biskupa Edwarda w naszej placówce. 1 września 1994r. poświęcił on nowy budynek szkoły i odprawił mszę św. na szkolnym placu. Po 23 latach znów przybył do nas. Powitany przez panią dyrektor Bogusławę Strzępek wysłuchał krótkiego występu artystycznego w wykonaniu uczniów, wpisał się do szkolnej kroniki i serdecznie porozmawiał z dziećmi i pracownikami. Towarzyszący biskupowi ksiądz- wicedyrektor sandomierskiego CARITAS podziękował wszystkim, którzy angażują się w pomoc potrzebującym ludziom i zwierzętom. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i ciepłej atmosferze, przy skocznych i wesołych dźwiękach współczesnych piosenek religijnych śpiewanych przez dzieci z towarzyszeniem przedszkolnej orkiestry ,,na instrumenty perkusyjne i uśmiechnięte buzie". Księdzu biskupowi towarzyszył oczywiście ksiądz Krzysztof Serafin, proboszcz beszowskiej parafii.

Grażyna Żak

Zobacz zdjęcia >>>

"DLA NAUCZYCIELI MAMY NAJPIEKNIEJSZY BUKIETSŁÓW."

Dnia 13 października 2017 r. z okazji rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej w 1773 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Wilkowej uroczyście obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystość zaproszeni zostali nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice oraz uczniowie. Część artystyczna przygotowana została przez uczniów klasy III i IV. Przedstawione przez nich humorystyczne scenki z życia szkoły pozwoliły nam spojrzeć na lekcje języka polskiego, matematyki i historii z przymrużeniem oka, a kunszt aktorski uczniów wzbudził ogólny zachwyt. W tym dniu nie zabrakło również tańca i śpiewu w wykonaniu klasy III. Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli kwiaty wszystkim zaproszonym gościom, a Pani dyrektor Bogusława Strzępek złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz podziękowała uczniom za trud włożony w przygotowanie akademii.

Ewa Czerwiec, Stanisława Świerk

Zobacz zdjęcia >>

DZIEŃ UŚMIECHU

W dniu 06 października 2017 r. społeczność uczniowska Publicznej Szkoły Podstawowej
w Wilkowej przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Uśmiechu , który promować ma przyjazne nastawienie do drugiego człowieka, jak również uczyć wzajemnej życzliwości. To radosne święto obchodzone jest od 1999 roku. Światowy Dzień Uśmiechu wymyślił Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. "smiley face", stworzonej w 1963 roku. W tym dniu od rana użytkownicy Facebooka wysyłają sobie uśmiechnięte buźki. Również i my w naszej szkole postanowiliśmy pokazać, że uśmiech nie jest nam obcy. Uśmiechnięte buźki opanowały naszą szkołę.

Uczniowie wykonali plakietki, malowali uśmiechy na żółtych balonach, a za uśmiech każdy dostawał cukierki. To był naprawdę UŚMIECHNIĘTY DZIEŃ.

Ewa Czerwiec, Stanisława Świerk

Zobacz zdjęcia >>>