Zakończenie roku szkolnego 2015/16

"Świętokrzyskie jakie cudne"

Tak brzmią słowa jednej ze znanych piosenek, ale naocznie mogli się o tym przekonać uczniowie klas IV - VI naszej szkoły, którzy 25 maja br. wyruszyli autokarem na szkolną wycieczkę do Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz Parku Etnograficznego w Tokarni.

Wycieczka do Krakowa

9 czerwca br. odbyła się wycieczka najmłodszych dzieci z PSP w Wilkowej do Krakowa. Wzięli w niej udział uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami.

Dzień książki

O tym, jak to z babcią i dziadkiem bywało.

Dzień Babci i Dziadka w PSP w Wilkowej świętowaliśmy tego roku 12 lutego. W sali gimnastycznej zgromadziła się cała społeczność szkolna, rodzice i zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Bogusława Strzępek, która serdecznie powitała wszystkich zebranych. Podkreśliła nieocenioną pomoc seniorów w opiece i wychowaniu młodego pokolenia, a także możliwość czerpania z ich doświadczeń i mądrości życiowej. Następnie głos zabrali najmłodsi. Przedszkolaki odegrały inscenizację pod tytułem "Jak to z babcią i dziadkiem bywało". Dzieci, wcielając się w role dorosłych, przedstawiły historię babci i dziadka od kołyski aż do czasów obecnych, czym rozbawiły publiczność, która żywo reagowała na każdą kolejną scenę. Podczas występu dominowała energia, zabawa, spontaniczność. Były też chwile refleksji. Oprócz montażu słowno - muzycznego dzieci zaprezentowały taniec z pomponami w rytmie samby. Starszacy czuli się na scenie jak "ryba w wodzie" i wspierali maluchów w ich pierwszych scenicznych doświadczeniach. Brawa dla wszystkich małych aktorów za pokonanie nieśmiałości i odwagę prezentacji przed tak dużą publicznością. Dopełnieniem uroczystości był poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dekoracja sali, pięknie nakryte stoły, efektowny tort zachwyciły wszystkich. Zanim jednak przystąpiono do konsumpcji smakołyków, wnuczęta złożyły swoim bliskim życzenia i obdarowały własnoręcznie wykonanymi laurkami, po czym zabrzmiało gromkie "Sto lat". Spotkanie trzech pokoleń podczas tak wyjątkowej okoliczności było wyrazem wzajemnej miłości
i szacunku. Nie zabrakło uścisków, ciepłych słów, zarówno ze strony najmłodszych, jak
i dorosłych.

Izabela Nowak

"Zagość Jezu w naszych sercach ."

Tradycją PSP w Wilkowej jest coroczne spotkanie opłatkowe, które odbywa się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Tego dnia zawsze przybywają do naszej szkoły zaproszeni goście, by w odświętnej atmosferze obejrzeć jasełka bożonarodzeniowe, posłuchać kolęd i pastorałek oraz połamać się opłatkiem z całą szkolną społecznością. 22 grudnia na nasze zaproszenie przybyli: wójt gminy Łubnice Anna Grajko, skarbnik Danuta Lasota, sołtys wsi Wilkowa Zdzisława Witek, radny gminy Wiesław Witek oraz emerytowani pracownicy naszej szkoły. Dopisali również rodzice, którzy mieli okazję podziwiać swoje pociechy na scenie. Spektakl bożonarodzeniowy wyreżyserowany przez Katarzynę Morawską oraz Stanisławę Świerk zaprezentowali uczniowie klasy I i VI.

Polaków droga do wolności..,

12 listopada 2015 r. w PSP w Wilkowej uroczyście obchodzono 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie pod kierunkiem p. Katarzyny Morawskiej przygotowali akademię z okazji tego radosnego święta. Poetyckim słowem, patriotyczna pieśnią przypomnieli zgromadzonej na sali społecznosci szkolnej trudną i długą drogę Polaków do wolności. Młodzież uczestnicząca w przedstawieniu wykazała duże zaangażowanie w przygotowanie sali, udekorowanej na tą okazję w barwy biało - czerwone, dobór odpowiednich strojów oraz przygotowanie pieśni i wierszy patriotycznych. Po zakończeniu akademii p. dyrektor Bogusława Strzępek podziękowała uczniom za montaż słowno - muzyczny.

Kotylion na 11 listopada

Uczniowie PSP w Wilkowej z incjatywy Samorządu Uczniowskiego postanowili radośnie uczcić święto 11 listopada poprzez wykonanie kotyliona. Kotylion był inspirowany kształtem orła. Wykonane przez siebie kotyliony uczniowie zaprezentowali podczas akademii.

Ślubowanie pierwszaków

26 października 2015 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. W jesiennej atmosferze uczniowie przedstawili inscenizację pt. Na lesnej polanie zwierzęta urządzily bal". Nastepnie w asyście przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego pani dyrektor Bogusława Strzepek dokonała uroczystego slubowania i pasowania na uczniów naszej szkoły. Z tej okazji nasi milusińscy zostali obdarowani upominkami i slodyczami. Po części oficjalnej rodzice zaprosili wszystkich na wspólny poczęstunek.

13 października 2015 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość poświęcona pracownikom oświaty. Uczniowie klasy drugiej wraz z przedszkolakami przygotowali przedstawienie "Kopciuszek"w wersji muzycznej. Spektakl był bez dialogów opierał się na muzyce, gestach i mimice twarzy z użyciem rekwizytów. Spektakl przygotowała pani Grażyna Żak a rodzice włączyli sie w przygotowanie pięknych strojów. Na zakończenie uroczystości uczniowie podziękowali obecnym i byłym pracownikom szkoły a w dowód wdzięczności wręczyli kwiaty.