Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

"Każdy dzień, zwykły dzień zostawia ślad wspomnienia.

Minął już ostatni rok, przeminął jak marzenia."

To motto jakim klasa szósta 28 czerwca 2013 roku żegnała szkołę podstawową. Na początku uroczystości pani dyrektor Bogusława Strzępek powitała zebranych gości, uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Potem podsumowała całoroczną pracę szkoły, dziękując wszystkim za ich zaangażowanie i pracę. Później zabrali głos uczniowie klasy piątej i szóstej. Piątoklasiści wierszami i piosenką pożegnali swoich starszych kolegów, wręczając im na dalszą drogę drobne upominki. Szóstoklasiści rozpoczęli swój występ scenką kabaretową, w której wspominali kolejne lata pobytu w szkole. Następnie podziękowali nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom za pracę i trud włożony w ich wychowanie. Po występie uczniów pani dyrektor wręczyła świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz świadectwa z wyróżnieniem i życzyła wszystkim miłego wakacyjnego odpoczynku.

Zobacz zdjęcia >>>

Karta rowerowa

18. 06. 2013 roku uczniowie naszej szkoły zdawali egzamin na kartę rowerową. Egzamin przeprowadzili panowie: st. sierż. Robert Boroń - dzielnicowy z KP Połaniec oraz st. sierż. Paweł Dziedzic - Wydział Ruchu Drogowego KPP w Staszowie. Policjanci zbudowali tor przeszkód. Uczniowie mieli pokonać tor wykazując się znajomością przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych oraz dobrą umiejętnością jazdy na rowerze. Emocji było dużo, ale wszystkim zdającym uczniom udało się zaliczyć egzamin.

Zobacz zdjęcia >>>

Festyn MAMA TATA I JA

Festyn rodzinny MAMA TATA I JA to już tradycja naszej szkoły. W tym roku szkolnym odbył się w sobotę 15 czerwca, pogoda nam dopisała. Na sali gimnastycznej rodzice mogli obejrzeć występy swoich dzieci. Na początku zaprezentowały się dzieci z grupy przedszkolnej wykonują taniec, potem miał miejsce występ chóru szkolnego. Po części artystycznej przygotowanej przez panie: Izabelę Nowak i Monikę Pyrz, wszyscy przeszli na plac szkolny, gdzie odbywały się zabawy i wspólne grillowanie.

Zobacz zdjęcia >>>

Turniej o Puchar Wójta

06.06.2013r.odbył się XVI Turniej Rekreacyjno - Sportowy o Puchar Wójta

Czytaj więcej w zakładce Sport >>>

Wycieczka do Bałtowa

04.06.2013r. odbyła się wycieczka do Bałtowa. Wzięły w niej udział dzieci z klas I - III i przedszkola. Opiekę sprawowały wychowawczynie klas. Mimo deszczowego dnia bałtów powitał nas nieśmiałymi przebłyskami słońca, mogliśmy w stu procentach zrealizować plan wycieczki. Zwiedziliśmy Park Jurajski, Oceanarium oraz Park Rozrywki. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.

Zobacz zdjęcia >>>

Wycieczka do Zamościa

28 maja 2013 roku 38 uczniów wraz z opiekunami z PSP w Wilkowej pojechało na wycieczkę do Zamościa, miasta założonego w 1580 roku przez Jan Zamoyskiego, kanclerza wielkiego koronnego, zaprojektowanego przez włoskiego architekta Bernardo Mornado. Na wycieczce uczniowie podziwiali Stare Miasto, fortyfikacje oraz byli w ZOO.

Zobacz zdjęcia >>>

Dzień Książki

"Tuwim znany i lubiany" to akademia, którą oglądaliśmy w naszej szkole 23 maja 2013 roku. Akademia została przygotowana z okazji Dnia Książki przez uczniów klasy IV pod opieką pani Bożeny Głogowskiej. Uczniowie w interesujący sposób przedstawili utwory Juliana Tuwima zachęcając do ich przeczytania. Na zakończenie uroczystości odbył się konkurs recytatorski poezji J. Tuwima w którym brały udział dzieci z oddziału przedszkolnego: Natalia Bolon, Zuzanna Brzoza, Róża Buczek, Alicja Kądziela, Karolina Nasternak, Wiktoria Złotnik. Po burzliwych obradach jury wyróżniło troje uczestników: W Złotnik, K. Nasternak i Z Brzozę.

Zobacz zdjęcia >>>

Wycieczka do Szczucina

13 maja odbyła się wycieczka klas młodszych (0-3) do Szczucina. Dzieci zwiedzały Muzeum Drogownictwa oraz Lecznicę dla zwierząt. Kustosz muzeum z wielką pasją opowiadał o pracy drogowców dawniej i dziś. Wewnątrz budynku uczniowie oglądali eksponaty dotyczące budowy dróg i mostów, a także scenki z figurami ludzkimi ukazujące pracę przy budowach. Obok budynku dzieci podziwiały maszyny i urządzenia, które niegdyś służyły ludziom. Następnie grupa udała się do Lecznicy dla zwierząt w Szczucinie. Dzieci obserwowały zwierzęta domowe w części zoologicznej Lecznicy. Miały też okazję zwiedzić gabinet zabiegowy. Celem tej wizyty było kształtowanie u dzieci opiekuńczego stosunku do zwierząt i poczucia odpowiedzialności za ich los. Autor artykułu: Izabela Nowak

 

Akademia upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

26 kwietnia odbyła się akademia upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedstawienie przygotowały dzieci z klasy szóstej pod kierunkiem pani Moniki Pyrz i pana Marcina Reczka.

Zobacz zdjęcia >>>

Strażacy w szkole

11 kwietnia 2013 roku w naszej szkole gościli: Włodzimierz Romański, Marek Kempa, Sebastian Legawiec strażacy Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Łubnicach. Strażacy przeprowadzili szkolenie na temat udzielania pierwszej pomocy, pokazali sprzęt ratunkowy, dzieci mogły w praktyce poćwiczyć zdobyte wiadomości. Następnie uczniowie wraz z opiekunami wyszli przed budynek szkoły, gdzie oglądali bojowy wóz strażacki.

Zobacz zdjęcia >>>

Dzień Babci i Dziadka

7 lutego 2013 r. w PSP w Wilkowej odbyła się akademia z okazji wyjątkowego święta - Święta Babci i Dziadka. Ten dzień obchodzony jest w przedszkolu bardzo uroczyście.

Więcej >>>

Jasełka

21.12.2012r. - w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia zostały wystawione w naszej szkole Jasełka. Przedstawienie zostało przygotowane i zaprezentowane przez uczniów z klas I, II i III, pod kierunkiem pani Grażyny Żak.

Więcej >>>

Konkurs Pięknie Żyć

12 listopada w naszej szkole odbyły się eliminacje do Gminnego Konkursu Pięknie Żyć. Konkurs odbywał się w czterech kategoriach: piosenki, recytatorski, plastyczny, profilaktyki.

Zobacz zdjęcia >>>

Akademia z okazji Odzyskania Niepodległości

Wydarzenie z 11 listopada 1918 roku budzi dumę w sercu każdego Polaka. Nasz kraj nie istniał na mapie, aż przez 123 lata. Z okazji Odzyskania Niepodległości Polski, klasa VI na czele z Panią Katarzyną Morawską w dniu 12 listopada 2012 roku przygotowała akademię. Uczniowie przekazali wiedzę historyczną na temat drogi Polski do niepodległości oraz oddali cześć poległym, walczącym w obronie ojczyzny.

Zobacz zdjęcia >>>

Ślubowanie uczniów klasy I

"Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły."

Tekst ślubowania, które złożyli 18 października 2012 roku uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły. Pod kierunkiem Pani Stanisławy Świerk dzieci przygotowały występ po którym nastąpiło pasowanie na uczniów.

Zobacz zdjęcia >>>

Dzień Edukacji Narodowej

15 października 2012 roku odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani mgr Ewy Podsiadło zaprezentowały interesujący występ przy którym wszyscy dobrze się bawili.

Zobacz zdjęcia >>>

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

W dniu 3 września 2012 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Wilkowej, tak jak we wszystkich polskich szkołach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013. Z tej okazji Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne życzy wszystkim uczniom by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą odkrywania nauki i jej praw, a także własnych zainteresowań.